Czym jest Dobre Włókno?

Dobre Włókno to koncept obejmujący autorską markę odzieżową oraz wyselekcjonowane ubrania vintage. To połączenie, które powstało z potrzeby łamania estetycznych konwenansów oraz dbania o nadwyrężoną przez modę naturę.

Cenimy rzeczy z historią, której dopisujemy dalszy ciąg. Kolekcje vintage są autorsko selekcjonowane pod względem ponadczasowej urody, kunsztu i właściwości materiału.

Dobre Włókno ma swoją siedzibę w Łodzi, przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej 28/1, nieopodal Dworca Łódź Fabryczna. Nasza pracownia jest jednocześnie sklepem i miejscem spotkań wielbicieli mody, sztuki i dizajnu. Zapraszamy!

Powracamy do dawnych tradycji tekstylnych jednocześnie korzystając z najlepszych pomysłów teraźniejszości. Szukając jakości unikamy nadprodukcji, współpracujemy lokalnie a pozostałości materiałów wykorzystujemy w innych projektach.

O Mnie

Cześć! Mam na imię Ewa, a moje serce od zawsze należało do jakościowych tkanin i koloru. Ucząc się Projektowania Ubioru na Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych chciałam znaleźć sposób, by tworzenie nowych ubrań wciąż miało sens w przesyconej towarami rzeczywistości.

Zajmowałam się wieloma rzeczami – w Londynie byłam nauczycielką a we Wrocławiu prowadziłam autorską szkołę językową, aż wróciłam do tego, co od zawsze było moją wielką pasją.

Postanowiłam wykorzystywać i nadawać nową jakość już istniejącym wyrobom a projektować ubiory, których w masowej produkcji nie ma.

Chciałabym, aby wybierane i tworzone przeze mnie ubrania dawały Wam radość, będąc częścią zarówno wyjątkowych chwil jak i zwykłej codzienności.

Zestawiam stare z nowym, szukam harmonii w kontrastach i krętymi ścieżkami zmierzam do równowagi. Fascynują mnie rzeczy i idee, które pomimo upływu czasu są wciąż aktualne i żywe.